სახალხო მოძრავი უნივერსიტეტი რუსეთ-უკრაინის ომის შესახებ ახალგაზრდების შეკითხვებს პასუხობს
უკრაინის გარშემო მიმდინარე პროცესებთან დაკავშირებით სახალხო მოძრავმა უნივერსიტეტმა უკვე 10-მდე შეხვედრა გამართა სხვადასხვა ქალაქსა და სოფელში.
შეხვედრები ჩატარდა: ქალაქ კასპში, ქალაქ გორში, გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ სვენეთში, დაბა სურამში, ქალაქ მარნეულში, ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ კეხიჯვარში, დაბა ჩაქვში და ქალაქ ხაშურში.
მოძრავი სახალხო უნივერსიტეტი აგრძელებს შეხვედრებს და მასში მონაწილეობის შესაძლებლობა კიდევ ბევრ ახალგაზრდას მიეცემა, რომელსაც ახლა ყველაზე მეტი კითხვა აწუხებს უკრაინაში და ზოგადად რეგიონში მიმდინარე პროცესებთან და ისტორიულ გამოცდილებასთან დაკავშირებით.
ლექციებს უძღვებიან მოძრავი უნივერსიტეტის ლექტორები:
• კონფლიქტოლოგი, პროფესორი პაატა ზაქარეიშვილი
• ისტორიკოსი ირაკლი ირემაძე
• ისტორიკოსი დავით ჯიშკარიანი
• პოლიტოლოგი ლევან ლორთქიფანიძე
• ისტორიკოსი ირაკლი ხვადაგიანი
შეხვედრების მიმდინარეობისას მსმენელებს (მოსწავლეებს, პედაგოგებს და სტუდენტებს) აქვთ შესაძლებლობა დასვან შეკითხვები უკრაინაში მიმდინარე პროცესებთან დაკავშირებით და მიიღონ ამომწურავი პასუხები.

Traveling University has already held about 10 meetings in various cities and villages regarding the ongoing processes in Ukraine.
Meetings were held in: Kaspi, Gori, Sveneti village (Gori municipality), Surami, Marneuli, Kekhijvari village (Kareli municipality), Chakvi and Khashuri.
Traveling University continues to hold meetings and give the opportunity of participation to many more young people, who are now most concerned about the ongoing processes and historical experiences in Ukraine and the region in general.
The lectures are held by the lecturers of the Traveling University:
- Conflictologist, Professor Paata Zakareishvili
- Historian Irakli Iremadze
- Historian David Jishkariani
- Political scientist Levan Lortkipanidze
- Historian Irakli Khvadagiani
During the meetings, the attendees (high school students, teachers and university students) have the opportunity to ask questions about the ongoing processes in Ukraine and receive comprehensive answers.