წარმატების ისტორია - ლადო ასამბაძე
ლადო ასამბაძე ბიზნესის ადმინისტრირების სტუდენტია ბათუმის შოთა რუსთაველის უნივერსიტეტში. ის USAID-ის პროგრამა PITA-ში (ბათუმის ახალგაზრდული ცენტრი) სტაჟირების პროცესის პარალელურად ჩაერთო. ლადოსთვის სტაჟირების პროგრამას წარმატებული შედეგი ჰქონდა და ის კომპანია “ლოიალტეში” ბუღალტერიის მიმართულებით დასაქმდა.
სტაჟირების პროცესი ლადოსთვის პრაქტიკული გამოცდილების კუთხით მნიშვნელოვანი იყო. როგორც ის აღნიშნავს, უნივერსიტეტში ძირითადად ბუღალტერიის მხრივ თეორიულ ცოდნას იღებს, თუმცა კომპანია “ლოიალტეში” დასაქმებამ მისი გამოცდილება პრაქტიკული კუთხითაც შეავსო. დასაქმების შემდგომ, ლადო კომპანიაში იგივე საქმიანობას ახორციელებს და მუდმივად ცდილობს მაქსიმალურად გაიღრმავოს საკუთარი ცოდნა არა მხოლოდ ბუღალტერიის, არამედ გაყიდვების მიმართულებითაც.
ლადო მნიშვნელოვნად მიიჩნევს საკუთარი გამოცდილების სხვებისთვის გაზიარებას. მისი აზრით, სტაჟირების პოპულარიზაცია საქართველოში მნიშვნელოვანია, რათა უფრო მეტმა ახალგაზრდამ მიიღოს შესაბამისი პროფესიული გამოცდილება და სამომავლოდ წარმატებულად დასაქმდნენ.

Success Story - Lado Asambadze
Lado Asambadze is a student of Business Administration at Batumi Shota Rustaveli State University. He joined USAID’s PITA Batumi Youth Center in parallel with the internship program which turned out to be a successful experience - he was employed by the private company “Loialte” in the department of accounting.
The internship program was important for Lado in terms of practical experience. As he points out, he acquired theoretical knowledge in the field of accounting at the university, however, employment at the company “Loialte” complemented his experience with practical knowledge. Upon employment, Lado continued carrying out the same work, constantly trying to deepen his knowledge not only in accounting but also in sales.
Lado considers sharing his experiences with others to be important. In his opinion, the popularization of internships among youth is important to gain relevant professional experience and be successfully employed.