"LINKS" პროექტის მონაწილეები გორის დასაქმების ფორუმზე
20 მაისს, გორში, ევროკავშირის მხარდაჭერით გამართულ დასაქმების ფორუმზე შიდა ქართლში არსებულმა 38-მა კომპანიამ 330-ზე მეტი ვაკანსია წარმოადგინა.
სამუშაოს მაძიებლები შეხვდნენ სხვადასხვა სფეროს წარმომადგენელს; მიიღეს ინფორმაცია სასურველი ვაკანსიების შესახებ; საკუთარი უნარები წარმოაჩინეს პოტენციური დამსაქმებლების წინაშე პირდაპირი კომუნიკაციის გზით.
ფორუმი გაიმართა განათლების განვითარების და დასაქმების ცენტრის (EDEC) ინიციატივით, საქართველოს გაეროს ასოციაციის (UNAG) და „საქართველოს ღია საზოგადოების ფონდის“ (OSGF) „ცოდნისა და უნარების განვითარების ქსელებისა და პლატფორმების გაძლიერების“ (LINKS) პროექტის, CENN-ის, დასაქმების ხელშეწყობის სახელმწიფო სააგენტოს (SESA), შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაციისა და გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის თანაორგანიზებით.

LINKS PROJECT PARTICIPATES IN JOB FAIR ORGANIZED IN GORI, SHIDA KARTLI
On May 20, 2021, 38 companies in Shida Kartli presented more than 330 vacancies and internship opportunities to more than 300 job seekers at the EU funded job fair in Gori. The job fair was organized by EDEC in frames of the LEARN for Employment project, UNAG in frames of LINKS project, CENN in frames of SEED project, and in partnership with the Employment Promotion State Agency (SESA), Shida Kartli Governor’s Office, and the Gori State University.
In addition to giving job seekers and, especially, the youth the opportunity to demonstrate their stills to the potential employers, job fair served the educational and career orientation purposes, as young people had an opportunity to get the first-hand experience in interacting with employers and understanding the workforce demand in their area.