რელიგიის თავისუფლება საქართველოში - 30 წელი
საქართველოს გაეროს ასოციაციის მხარდაჭერით ანგარიშის პრეზენტაცია: „რელიგიის თავისუფლება საქართველოში - 30 წელი” გაიმართა.
ანგარიში მომზადდა USAID-ის პროგრამის ფარგლებში, ბექა მინდიაშვილის (ტოლერანტობის ცენტრი), მარიამ ღავთაძის (ტოლერანტობის და მრავალფეროვნების ინსტიტუტი), ნინო ცინცაძის (ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი) და თათული თოდუას (სახალხო დამცველის საპარლამენტო მდივანი) მიერ.
ანგარიშში მიმოხილულია დამოუკიდებელი სახელმწიფო და რელიგიის თავისუფლების დაცვა - ძირითადი შედეგები; რელიგიის თავისუფლებასთან დაკავშირებული რეფორმები და კანონმდებლობა; რელიგიური სიძულვილით ჩადენილ დანაშაულზე რეაგირების დინამიკა; რელიგიური გაერთიანებების საკუთრების საკითხი; სასკოლო განათლება და რელიგიის თავისუფლება; ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს გადაწყვეტილებები.

Freedom of Religion in Georgia - 30 years
The presentation of the report: "Freedom of Religion in Georgia - 30 years" was held with the support of the United Nations Association of Georgia.
The report was produced within USAID's Program by Beka Mindiashvili (Tolerance Center), Mariam Gavtadze (TDI), Nino Tsintsadze (Ilia State University) and Tatuli Todua (Parliamentary Secretary at PDO).
The report describes the Independent State and Protection of Freedom of Religion, Reforms Related to Freedom of Religion, Dynamics of Reactions to Religious Hate Crimes, Property Issues related to Religious Organizations, Secondary Education and Freedom of Religion, and Decisions of the European Court of Human Rights (ECHR).