დემეტრე ქვარიანი - „დემოკრატიული ჩართულობის მხარდაჭერის“ (FID) პროგრამის მონაწილე
„FID-ის პროგრამის ფარგლებში არაერთი ტრენინგ–კურსი გავიარე, რომლის შემდეგ თავად გავუწიე ორგანიზება ტრენინგების და საინფორმაციო შეხვედრებს იმერეთის მასშტაბით სხვადასხვა რაიონსა თუ სოფელში“ - დემეტრე ქვარიანი, ,,დემოკრატიული ჩართულობის მხარდაჭერის” (FID) პროგრამის მონაწილე.
,,გზა წარმატებისკენ" ასე ქვია ორგანიზაციას, რომელიც დემეტრე ქვარიანმა მეგობრებთან ერთად დააფუძნა, იქამდე იყო გზა რომელიც წარმატებით გაიარა და დღესაც დიდი გეგმების განხორციელების გზას გადის. დემეტრე აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტის, სამართლის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტია. FID-ის პროგრამის ფარგლებში მან არაერთი ტრენინგ–კურსი გაიარა, რომლის შემდეგ თავად მოუწია ტრენინგების და საინფორმაციო შეხვედრების ჩატარება იმერეთის მასშტაბით სხვადასხვა რაიონსა თუ სოფელში, სადაც ადამიანის, ქალთა და ბავშვთა უფლებების შესახებ ცნობიერების ამაღლების მიზნით, როგორც სკოლის მოსწავლეები, ასევე მასწავლებელებიც მონაწილეობდნენ. სულ 12-მდე ტრენინგი ჩატარდა ბავშვთა უფლებების შესახებ, რაც 550-მდე ბენეფიციარს მოიცავდა.
,,ადამიანის უფლებათა დაცვის კუთხით ძალიან მნიშვნელოვანი იყო ტრენინ-კურსი Human Rights in Action" -WFUNA, რაც შესაძლებლობას გვაძლევდა მოგვესმინა უმაღლესი რანგის ტრენერების მიერ ჩატარებული ტრენინგები. დაინტერესებული ვარ დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის საშუალებებით, რაც თავის მხრივ ხელს შეუწყობს საქართველოში ბიზნეს გარემოს გაუმჯობესებას და მართლმსაჯულების ხელმისაწვდომობის გაზრდას. სამომავლოდ საკუთარი თავი ადამიანის უფლებათა დამცველად წარმომიდგენია ჩემი ხასიათიდან გამომდინარე, ვთვლი რომ სამართლიან ადამიანი ვარ“ - აბობს დემეტრე.

Demetre Kvariani - Participant of the Fostering Inclusive Democracy(FID) program
„Within the framework of the FID program, we passed a number of training courses, after which we have conduct pieces of training and information meetings in various districts and villages across Imereti" - Demetre Kvariani, Participant of the Fostering Inclusive Democracy (FID) Program.
"The road to success" is the name of the organization founded by Demetri Kvariani with his friends, until then it was a road that was successfully passed and is still going on the road to the implementation of big plans. Demetrius is a student of Eastern European University, Master's Program in Law. Within the framework of the FID program, he passed a number of training courses, after which he himself had to conduct pieces of training and information meetings in various districts and villages across Imereti, where both school students and teachers participated in order to raise awareness about human, women's and children's rights. A total of 12 pieces of training on children's rights were held, which included up to 550 beneficiaries.
"In terms of human rights protection, the training course Human Rights in Action" - WFUNA was very important, which gave us the opportunity to listen to the pieces of training conducted by the highest-ranking trainers. I am interested in alternative dispute resolution methods, which in turn will contribute to the improvement of the business environment in Georgia and justice-increasing accessibility." - says Demetre